Spotkania z dietetykiem

Prawidłowe odżywienie jest niezbędne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, wielu młodych ludzi nie przywiązuje zbyt dużej wagi do jakości spożywanego jedzenia. Jest także mnóstwo osób, które chciałyby stosować zdrową dietę, ale nie wiedzą, jakich zasad przestrzegać. Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania, zapraszamy na spotkania z dietetykiem w Centrum Inicjatyw Młodzieżowych.

Spotkania organizowane są raz w tygodniu i składają się z dwóch części. Pierwsza część to godzinny wykład, podczas którego omawiany jest wybrany temat z zakresu zdrowego odżywiania i suplementacji. Ostatni wykład poświęcony był suplementom węglowodanowym, przeznaczonym dla osób aktywnych. Dietetyk omówił różnice pomiędzy węglowodanami typu carbo, a dekstrozą, węglowodanami izotonicznymi i vitargo. W trakcie następnego wykładu planujemy poruszyć temat aminokwasów suplementów wspomagających pamięć i koncentrację. Druga część spotkania trwa zazwyczaj około 2 godzin i umożliwia każdemu uczestnikowi osobistą rozmowę z dietetykiem. To doskonała okazja do tego, żeby uzyskać odpowiedzi na pytania związane ze zdrowym odżywianiem. Na spotkania zapraszamy wyłącznie wykwalifikowanych i doświadczonych dietetyków, którzy przekazują młodzieży rzetelną wiedzę.

Spotkania z dietetykiem to zajęcia otwarte, dlatego może wziąć w nich udział każdy młody człowiek, który jest zainteresowany poruszaną tematyką. Tematy najbliższych wykładów przedstawiamy na naszej stronie internetowej.