Wolontariat

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych podejmuje działania, których celem jest zachęcenie młodych ludzi do działalności dobroczynnej oraz przygotowanie młodzieży do pracy w charakterze wolontariusza. Współpracujemy z wieloma fundacjami, stowarzyszeniami oraz innymi organizacjami, które prowadzą działalność charytatywną.

Jesteśmy współautorami projektu, który ma na celu pomoc samotnym seniorom. Nasi wolontariusze odwiedzają osoby starsze, którym brakuje towarzystwa i spędzają wraz z nimi czas, a w razie potrzeby pomagają w domowych obowiązkach. Zajmujemy się kształceniem wolontariuszy, którzy są zainteresowani pracą w domach dziecka. Dbamy o to, aby młodzież potrafiła nawiązać dobre relacje z wychowankami takich placówek i wiedziała, jak postępować w przypadku pojawienia się pewnych trudności. Angażujemy się w akcje pomocy w szpitalach i hospicjach dla dzieci, których celem jest zapewnie małym pacjentom rozrywki i poprawa ich samopoczucia psychicznego. Niedawno rozpoczęliśmy współpracę ze schroniskiem dla zwierząt, dlatego zapraszamy do Centrum Inicjatyw Młodzieżowych osoby, które są zainteresowane pomocą bezdomnym czworonogom i chcą nauczyć się, jak powinna wyglądać opieka nad zwierzętami przebywającymi w schronisku.

    Szkolenia i kursy dla wolontariuszy prowadzone są przez osoby, które mają duże doświadczenie w takiej pracy. Dla młodzieży jest to możliwość nabycia cennych umiejętności, a jednocześnie nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy także lubią angażować się w działalność charytatywną.